En bloggläsare fångade nedan film från bilen. En polisinsats med tre polisbilar, varav ett synes vara ett specialfordon, pågick på tisdagskvällen på Valhallavägen 38. En polisman stod vakt vid fordonen.
Källor till bloggen gör gällande att insatsen berodde på ett knivbråk mellan grannar.
Skriver inte ÖA om det?!?🤔🤷♂️
En liten notis samma kväll.
Nä du Buttis Öa lägger inte mycket krut på sånt…Den gode Hasse Taver har fullt upp med att skriva tönt artiklar om fd NHL proffs som kört för fort med sin båt…🐷🤯👎
Örnsköldsviksbor det evigt sovande folket…..
Är inte en allt för ovanlig händelse på Valla händer mycket liknande saker även på Sörliden mfl Sk utanförskapsområden som finns runt Örnsköldsvik vet det från säkra källor direkt från blåljus.Men som vanligt blundar Taver & Comp på Öa för det,men jävlar när Pelle,Lasse,Mia mfl samlas på rondellplan å spelar musik mm då blir det årslånga artiklar om otyget/otryggheten det skapar då törs politiker,polis ta i med hårdhandskarna.
Nu blir det snart tryggt & säkert när vi får ett nytt polishus som flörtar med högakusten 😂😂😂
Du har såå rätt Hedenhös! Å billigt blir det 😂😉